Studia podyplomowe Career Advisory – po czwartym zjeździe

Studia podyplomowe Career Advisory – po czwartym zjeździe

Studia podyplomowe Career Advisory – po czwartym zjeździe

„Mam 20 lat doświadczenia i nie wiem co dalej ze sobą zrobić”, „Mam mętlik w głowie”, „Skończyłem 40 lat i zastanawiam się, czy założyć firmę, czy szukać pracy w korporacji”… to częste stwierdzenia klientów, z którymi każdego dnia spotyka się Konsultant Kariery. Podczas 4. zjazdu studiów podyplomowych Career Advisory zostały omówione narzędzia, które służą diagnozie potencjału klienta i wytyczeniu celu zawodowego.

Identyfikacja i definicja celu ścieżki kariery w praktyce

Oba dni 4. zjazdu dotyczyły tematu „Identyfikacji i definicji celu ścieżki kariery w praktyce”. Pierwszy dzień poprowadziła Anna Zadrożna, omawiając częsty problem klientów, którzy szukają pomocy u Konsultanta Kariery, ponieważ „nie wiedzą, co dalej ze sobą zrobić”. Na rozgrzewkę Ania, wraz ze studentami, wypracowała rozwiązania na temat oczekiwań klientów, którzy nie wiedzą, jak dalej ma wyglądać ich kariera. Kolejnym krokiem było omówienie:

  • The 5-step Program
  • Podejścia: „Zaczynaj z wizją końca
  • Koła życia
  • Success Stories
  • Metody STAR
  • Macierzy kompetencji

W tym dniu gościnnie wystąpił Dyrektor Marketingu z ponad 10-letnim, międzynarodowym doświadczeniem, który sam skorzystał z usług Konsultanta Kariery i otwarcie opowiedział o swoich oczekiwaniach wobec takiego typu usług z perspektywy klienta. Ze studentami podzielił się również sposobem, w jaki osiągnął swój cel zawodowy.

Prowadzącą drugiego dnia 4. zjazdu była Sandra Bichl, która również omówiła narzędzia wspierające identyfikację celu ścieżki kariery klienta. Dzień rozpoczął się obserwacją i szczegółową analizą sesji „Parameter Bidding” – tzw. licytacji parametrów. Metoda „Parameter Bidding” jest wsparciem przy identyfikacji / dokładniejszej definicji tego, co klient chciałby / powinien „dalej ze sobą zrobić”. To narzędzie jest wartościowe przede wszystkim wtedy, kiedy klient ma profil „Good News, Bad News” (Career View / Decision Dynamics).

W tym dniu gościnnie wystąpiła Head of UX, była klientka Career Angels, która podzieliła się ze studentami swoją perspektywą korzystania z usług Konsultanta Kariery w bardzo trudnym momencie swojego życia. Zwróciła uwagę na swoje wstępne oczekiwania wobec współpracy z doradcą oraz, co w rezultacie otrzymała.

Refleksje po czwartym zjeździe

„Gość specjalny był niezwykle inspirujący i przedstawił ciekawy punkt widzenia
„Po raz pierwszy spotkałam się z kołem życia omówionym w kontekście kariery – to bardzo interesujące”
„Doceniam możliwość doświadczenia omawianych narzędzi na własnej skórze
„Dzięki STAR zrozumiałam, że zdarzenia, które mogą nam się wydawać błahe, dla kogoś innego mogą stanowić sukces”
„Bardzo podobało mi się to, że podczas zjazdu zostały przedstawione konkretne narzędzia z dokładnymi wyjaśnieniami
„Cieszę się, że mogłam poznać nowe narzędzia – nie znałam wcześniej Parameter Bidding ani 5-Step-Program
„Uważam, że Parameter Bidding to cudowne narzędzie – pozwala doskonale oddzielić to, co nam się tylko wydaje, od tego co jest prawdą!”
„Ważne jest, aby postawić się na miejscu klienta – jeśli coś sprawia mi trudność, to klient również może mieć z tym problem. Dzięki praktycznemu podejściu i zwróceniu uwagi na te przeszkody, mogę być lepszym Konsultantem Kariery”
„Ten weekend bardzo szybko mi minął, a rozmowa z naszym gościem była bardzo cenna!”
„Nauczyłam się, że po Parameter Bidding należy pamiętać o robieniu podsumowania – dzięki temu będę mieć pewność, że wszystko dobrze zrozumiałem”
„Bardzo odkrywcze było dla mnie zdanie sobie sprawy z tego, jak różne mogą być wyobrażenia innych osób dot. „idealnej pracy” w porównaniu z naszą perspektywą”
„Zauważyłam, że szczególnie ważne w używaniu Parameter Bidding jest bycie uważnym w sytuacji, gdy klient ma zbliżone parametry do naszych, aby nie zakładać, że wiem co to znaczy”

Będziemy Was informować o postępach naszych studentów, jak również samych studiów podyplomowych.

PS Przeczytaj więcej o pierwszym, drugimtrzecim, piątym, szóstym, siódmym, ósmym, dziewiątym, dziesiątym i jedenastym zjeździe.

PPS Interesuje Was ta dziedzina i nie chcecie czekać na kolejną edycję?  Śledźcie informacje o naszych kursach – również in-house – na tej stronie:
https://careerangels.eu/pl/zostan-certyfikowanym-konsultantem-kariery/