Studia podyplomowe Career Advisory – po dziesiątym zjeździe

Studia podyplomowe Career Advisory – po dziesiątym zjeździe

Studia podyplomowe Career Advisory – po dziesiątym zjeździe

Co pojawia się w Google, gdy wpisujesz swoje imię i nazwisko? Niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, czy nie – masz swoją markę osobistą. Pytanie brzmi: czy dostaniesz drugą szansę na pierwsze wrażenie? Dodatkowo, zapytaj siebie: czy chcesz pozwolić, aby Twoja reputacja w sieci zaczęła żyć własnym życiem? Czy jednak warto kontrolować narrację? Wraz z rozpowszechnieniem się mediów społecznościowych i rozwojem technologii, niezwykle ważne jest to, aby przyjąć strategię budowy marki osobistej – Personal Branding jeszcze nigdy nie był tak istotny. Jak w takim razie świadomie budować Personal Branding? Na to pytanie odpowiedziały Anna Zadrożna i Anna Mady podczas 10. zjazdu studiów podyplomowych Career Advisory.

Personal Branding

Siła Personal Brandingu – tzw. Executive Identity – to różnica pomiędzy „Kim jesteś?” a „Dziękuję, że tu jesteś” w Twojej karierze. Executive Identity wpływa na wyróżnienie się kandydatów na tle „konkurentów”, a także na możliwości zarobkowe oraz propozycje przychodzące z rynku, jak i czas szukania pracy. Z kolei na Executive Identity wpływa:

 • poziom kompetencji = w czym jesteś dobry
 • umiejętności komunikacyjne = osobiście, online (w tym również pisanie maili)
 • widoczność na rynku = network, reputacja, online, media

Ania Zadrożna zwróciła uwagę na to, jak ważne jest, by ocenić siebie (i/lub klienta) w kontekście kompetencji w sposób obiektywny. Dlaczego? Ponieważ badanie przeprowadzone na ponad 3 600 leaderach, którzy byli na różnych stanowiskach w różnych branżach wykazało, że – relatywnie do leaderów na niższym szczeblu – leaderzy na wyższym szczeblu znacznie bardziej przeceniali swoje kompetencje (w porównaniu z postrzeganiem przez innych). W rzeczywistości taki wzorzec miał zastosowanie dla 19 z 20 kompetencji sprawdzanych przez badaczy, w tym dla samoświadomości emocjonalnej, właściwej samooceny, wiarygodności i wydajności kierowniczej. Tylko 10-15% badanych prawidłowo oceniło samych siebie!

Personal Branding Model

Od 2010 roku z Career Angels skontaktowało się ponad 10 000 osób – dzięki temu mamy dostęp do:

 • bardzo dużej ilości danych
 • wielu historii „od kuchni”, o których headhunter / rekruter / HR nigdy nie dowie się ze względu na charakter relacji.

Dodatkowo, 40% naszych klientów wraca do nas po 2, 7, czy 10 latach.

Dzięki temu mamy wyjątkową okazję, by obserwować przebieg kariery osób, które osiągnęły „sukces”. Dodaliśmy cudzysłów, ponieważ każdy inaczej go definiuje! Zespół Career Angels przeanalizował ścieżki kariery osób, które odniosły sukces (lecz również porażki), by zrozumieć, co dokładnie składa się na powodzenie lub jego brak – tak powstał Personal Branding Model, który wyszczególnia następujące obszary:

 • cele i strategie
 • kompetencje
 • wystąpienia publiczne
 • komunikacja pisemna
 • obecność w sieci
 • reputacja
 • savoir-vivre
 • sieć kontaktów

Stworzenie spójnej marki osobistej nie dzieje się z dnia na dzień. Podczas zjazdu studenci pracowali nie tylko nad własną oceną i strategią, ale zobaczyli też, jak pracować z klientami w tym obszarze. Ania Mady podzieliła się też „Personal Branding Kit”.

Refleksje po dziesiątym zjeździe

„Ten zjazd pomógł mi zrozumieć, jak ważny jest Personal Branding”

„Bardzo podobało mi się ćwiczenie fear setting”

„Personal Branding Model był dla mnie bardzo ciekawy. Cieszę się, że mogłam go przetestować na sobie – sprawdzić, w jakim jestem miejscu, i nad którym obszarem warto popracować”

„Spojrzenie na model pozwala na uzyskanie wielu informacji i pokazuje, w którym miejscu jestem i gdzie chcę być”

„Personal Branding Model jest świetnym narzędziem, by móc przyjrzeć się czyjejś karierze z perspektywy lotu ptaka”

„Narzędzie Personal Branding Model jest ciekawe i użyteczne, bo pokazuje, na jakim etapie kariery ktoś się znajduje i co można zmienić lub poprawić. Przeprowadziłam je również na sobie i wyszły mi ciekawe wyniki”

„Podobały mi się przedstawione case study z klientami, ponieważ dobrze ilustrowały, z jakimi wyzwaniami spotyka się konsultant kariery”

„Personal Branding składa się na Employer Branding organizacji; myślę, że warto powalczyć o ambasadorów wewnętrznych”

„Muszę przyznać, że z początku scenariusz zadawania pytań w obszarach z Personal Branding Model nie był dla mnie do końca czytelny, ale dzięki pracy z przykładami wszystko się rozjaśniło”

PS. Przeczytaj więcej o zjeździe:
pierwszym
drugim
trzecim
czwartym
piątym
szóstym
siódmym
ósmym
dziewiątym

Interesuje Cię ta dziedzina i nie chcesz czekać na kolejną edycję? Śledź informacje o naszych kursach – również in-house – na tej stronie:
https://careerangels.eu/pl/zostan-certyfikowanym-konsultantem-kariery/