Studia podyplomowe Career Advisory – po czwartym zjeździe

Studia podyplomowe Career Advisory – po czwartym zjeździe

Studia podyplomowe Career Advisory – po czwartym zjeździe

Szukam pracy zgodnej z moimi doświadczeniem, ale poza moją dotychczasową branżą. Jak mam wyróżnić się wśród kandydatów znających branżę?”, „Szukam pracy w obszarze, w którym nie posiadam doświadczenia. Ile może potrwać taki proces?”. To wyzwania, z którymi bardzo często mierzy się kandydat na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Podczas 4. zjazdu studiów podyplomowych Career Advisory zostały omówione następujące zagadnienia: identyfikacja i definicja celu ścieżki kariery w praktyce oraz Candidate Positioning – zdefiniowanie unikatowych cech kandydata na rynku.

Identyfikacja i definicja celu ścieżki kariery w praktyce

Prowadzącą 4. zjazdu była Anna Zadrożna, która w pierwszym dniu omówiła narzędzia wspierające identyfikację celu ścieżki kariery klienta. Dzień rozpoczął się obserwacją i szczegółową analizą sesji „Parameter Bidding” – tzw. licytacji parametrów. Metoda „Parameter Bidding” jest wsparciem przy identyfikacji / dokładniejszej definicji tego, co klient chciałby / powinien „dalej ze sobą zrobić”. To narzędzie jest wartościowe przede wszystkim wtedy, kiedy klient ma wzorzec kariery „Good News, Bad News” (Career View / Decision Dynamics).

 

Career Positioning

W drugim dniu 4. zjazdu Anna Zadrożna skupiła się na tematyce „Candidate Positioning”– zdefiniowaniu unikatowych cech kandydata na rynku. Studenci dowiedzieli się, „jak pomóc klientowi odnaleźć Unique Selling Proposition, tzw. USP” oraz z czym wiążą się wyzwania nad wypracowywaniem unikatowych cech klienta (z perspektywy kandydata na rynku pracy). Kluczowe jest, aby kandydat wyróżnił się pozytywnie wśród wszystkich aplikujących i został w wyniku tego zaproszony do procesu rekrutacyjnego. Aby pomóc studentom zobrazować sobie tego typu sytuację, omówiony został case klientki, która chciała znaleźć pracę w innej branży niż dotychczasowa. Studenci mieli również okazję zobaczyć z perspektywy pracodawcy, w jaki sposób można tę wiedzę zastosować w organizacji.

W tym dniu gościnnie wystąpiła ekspertka w zakresie Leadershipu i transformacji oraz co-founderka New World Leader Institute – Hanna Jędruszczak. Podzieliła się ona ze studentami nie tylko doświadczeniami związanymi ze współpracą z doradcą kariery, ale także tymi związanymi z byciem w procesie zmiany pracy i ciągłym poszerzaniem swojej wiedzy dotyczącej nowych obszarów.

Refleksje po czwartym zjeździe

„Uważam, że Parameter Bidding to cudowne narzędzie – pozwala doskonale oddzielić to, co nam się tylko wydaje, od tego, co jest prawdą!”
„Zauważyłam, że szczególnie ważne w używaniu Parameter Bidding jest bycie uważnym w sytuacji, gdy klient ma zbliżone parametry do naszych, aby nie zakładać, że wiem, co to znaczy.”
„Zrozumiałam, jak istotna jest umiejętność pomocy pracownikowi, który sam nie jest pewien, czego chce.”
„Bardzo przydało mi się dokładniejsze opisanie zasad pracy z narzędziem Parameter Bidding.”
„Ćwiczenie pomaga poszerzyć pole widzenia, by moc dostrzec swoje możliwości i to, co jest dla nas ważne.”
„Spotkanie z Gościem uważam za świetne: inspirujące i motywujące do działania!”

Będziemy Was informować o postępach naszych studentów, jak również samych studiów podyplomowych.

W dalszym ciągu trwają zapisy na 2. i 3. moduł naszych studiów – CV & LinkedIn oraz Poruszanie się po rynku pracy! Serdecznie zapraszamy do zapisów na dzień otwarty kursu CV & LinkedInWirtualna wizytówka w praktyce”, podczas którego zapoznasz się z programem, porozmawiasz z naszymi wykładowcami i weźmiesz udział w zajęciach merytorycznych. Omówimy zagadnienia takie, jak:

  • tworzenie profesjonalnego, efektywnego CV
  • optymalizowanie profilu na LinkedIn
  • pisanie o swoich osiągnięciach

Rejestracja i szczegóły tutaj.

PS. Przeczytaj więcej o pierwszym, drugim i trzecim zjeździe.

PPS. Interesuje Was ta dziedzina i nie chcecie czekać na kolejną edycję? Śledźcie informacje o naszych kursach – również in-house – na tej stronie:
https://careerangels.eu/pl/zostan-certyfikowanym-konsultantem-kariery/