Trendy HR: podsumowanie

Trendy HR: podsumowanie

Trendy HR: podsumowanie

O serii: CV-19 przyspieszył wiele trendów, w tym (albo zwłaszcza!) te związane z HR i rekrutacją. Firmy, które chcą zatrudnić wartościowych kandydatów – którzy nie rezygnują po 3 miesiącach – muszą zadbać o to, by nadążać za najnowszymi trendami. Co jeszcze ważniejsze: muszą wdrażać nowe strategie we właściwy sposób.

Trendy wprowadzone zbyt szybko i/lub przez zły dział mogą przynieść odwrotny skutek, np.: generowanie dodatkowych kosztów, negatywny wizerunek pracodawcy, utrata wartościowych kandydatów, dłuższe procesy rekrutacyjne, gorsze doświadczenie kandydata.

Aby pomóc firmom uniknąć tych błędów, przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych trendów w cyklu życia pracownika – wraz z towarzyszącymi im zagrożeniami i – tam, gdzie to możliwe – dodaliśmy stosunkowo proste i szybkie rozwiązania – wszystko poparte danymi i rzeczywistymi przypadkami.

5 faz cyklu życia pracownika

Faza #1: Attracting

Ta osoba nie jest Twoim pracownikiem i póki co nie zaaplikowała o pracę. Może nawet nie wiedzieć, że istniejesz, ale to tylko kwestia czasu. Przeczytaj artykuł, aby sprawdzić, czy Twoja strategia Employer Brandingu działa i dowiedz się, jak przyciągnąć kandydatów za pomocą LinkedIn, urządzeń mobilnych, chatbotów i działań ESG (dot. Środowiska, Społeczeństwa i Ładu Korporacyjnego).

Faza #2: Recruiting

Udało Ci się przyciągnąć kandydatów. Co teraz? Dowiedz się, jak radzić sobie z „ghostingiem”, kandydatami „plug & play” i mediami społecznościowymi, przeczytaj o zaletach i wadach analityki HR, systemów ATS, nagrywanych rozmów kwalifikacyjnych… i nie tylko!

Faza #3: Onboarding

Gratulacje! Udało Ci się zrekrutować idealnego kandydata. Zadbaj o to, by został z Tobą na długo, dzięki odpowiedniemu wirtualnemu onboardingowi. Przeczytaj też o firmie, która w tym procesie korzysta z VR (Wirtualnej Rzeczywistości)!

Faza #4: Managing

Istnieje wiele różnych potrzeb pracowników i zadaniem firmy jest się o nich dowiedzieć. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się (m.in.) jak zdalnie zarządzać swoim zespołem.

Faza #5: Separating

Nadszedł czas, abyście Ty i Twój pracownik zakończyli współpracę. Rozstanie z pracownikiem wydaje się dość proste, więc co może pójść nie tak? Jak się okazuje: dużo. (Wirtualny) offboarding wpływa na Twój Employer Branding, więc musisz się upewnić, że robisz to dobrze.

Zagrożenia HR – jakie są rozwiązania?

Wszystkie nowe trendy mają potencjalne zagrożenia i konsekwencje, ale nie martw się – przygotowaliśmy listę wskazówek i rozwiązań! Świadomość potencjalnych trudności pozwala analizować obecną strategię, aby proaktywnie osiągać jeszcze lepsze wyniki!

A jeśli chcesz uzyskać pomoc w poruszaniu się po najnowszych trendach HR, chętnie Ci pomożemy. Jeśli chcesz porozmawiać o tym, jak Career Angels mogą wesprzeć Twoją firmę, wyślij email na adres Zadrozna.Anna@CareerAngels.eu.