Studia podyplomowe Career Advisory – po szóstym zjeździe

Studia podyplomowe Career Advisory – po szóstym zjeździe

Studia podyplomowe Career Advisory – po szóstym zjeździe

Jakie są Twoje mocne strony z punktu widzenia pracodawcy? Dlaczego spośród tylu kandydatów powinien wybrać właśnie Ciebie? Czy po rzuceniu okiem na Twoje CV dostrzeże, co czyni Cię wyjątkowym? Dlaczego decydent ma poświęcić Ci 15 minut swojego czasu, chociaż jego firma nie prowadzi w tym momencie procesu rekrutacyjnego? To są właśnie wyzwania klientów, z którymi mierzy się na co dzień każdy konsultant kariery. Szósty zjazd studiów podyplomowych Career Advisory był poświęcony przygotowaniu skutecznego CV dla człowieka oraz profilu na LinkedIn pod kątem szukania pracy.

Przygotowanie skutecznego CV dla człowieka

Pierwszy dzień szóstego zjazdu poprowadziła Anna Zadrożna, która skupiła się na temacie, w jaki sposób stworzyć skuteczne CV, aby dotrzeć do decydentów, czyli potencjalnych przełożonych i wygenerować tym samym rozmowy kwalifikacyjne. Ania omówiła proces tworzenia CV na konkretnych przykładach, wyróżniając przy tym kolejne kroki procesu: przygotowanie katalogu pytań, aby zebrać treści do CV, tworzenie CV draft, następnie CV draft z naniesionymi odpowiedziami klienta, a także składowe sesji CV oraz formatowanie i proofreading.
Podczas zjazdu, zwróciła również uwagę na różne formy podsumowania zawodowego takich jak:

 • Kluczowe obszary z dowodami
 • Profesjonalne bio
 • Unikalna fabuła
 • Bio z dowodem
 • Horoskop
 • Niestandardowe

Wykonaliśmy również „test rekrutera”, który unaocznił, jak istotne w poszukiwaniu pracy jest dobrze napisane „podsumowanie zawodowe” w CV.

LinkedIn pod kątem szukania pracy

Drugi dzień szóstego zjazdu poprowadziła Sandra Bichl, która podzieliła się wiedzą z zakresu LinkedIn jako narzędzia przy szukaniu pracy. Jak wskazują statystyki na LinkedIn pojawia się ponad 15 mln ogłoszeń o pracę i z tej platformy korzysta min. 87% rekruterów. Oznacza to, że każdy kandydat szukający pracy powinien mieć zoptymalizowany profil pod kątem algorytmu LinkedIn, aby być bardziej widocznym dla swojej grupy docelowej.

Sandra przedstawiła studentom perspektywę osoby, która szuka kandydatów na LinkedIn wpisując „słowa-klucze” w wyszukiwarkę platformy. Researcherowi algorytm pokazuje najpierw osoby, które posiadają w profilu poszukiwane przez niego skills, dlatego tworząc profil warto pamiętać o grupie docelowej:

 • Inni użytkownicy – ludzie (rekruter, osoba decyzyjna, hiring manager)
 • Algorytm LinkedIn (słowa kluczowe!)

Co jeszcze może pomóc użytkownikowi w optymalizacji profilu:

 • Analizowanie ogłoszeń o pracę pod kątem słów-kluczy oraz wymaganych umiejętności
 • Zdefiniowanie preferencji dotyczących poszukiwania pracy w ustawieniach profilu (w dwóch miejscach!)
 • Wypełnienie ustawień aplikacji na ogłoszenie o pracę

Zatem kluczem do sukcesu jest dobry, zoptymalizowany profil na LinkedIn. Sandra omówiła również persony użytkowników oraz scharakteryzowała szczegółowo wybrane aspekty algorytmu LinkedIn.

W tym dniu gościnnie wystąpiła Head of UX, była klientka Career Angels, która podzieliła się ze studentami swoją perspektywą korzystania z usług konsultanta kariery, w bardzo trudnym momencie swojego życia. Zwróciła uwagę na swoje wstępne oczekiwania wobec współpracy z doradcą oraz, co w rezultacie otrzymała.

Refleksje po szóstym zjeździe

„Muszę koniecznie popracować nad własnym CV”.
„Wiele moich przekonań na temat CV zostało obalonych”.
„Nie myślałam, że budowanie CV jest tak skomplikowane”.
„Dowiedziałam się podczas tego zjazdu, jak istotne jest strategiczne podejście do napisania „podsumowania zawodowego”: tworząc go z myślą o decydencie, jest ono bardziej skuteczne i przyciąga wzrok, a także zachęca czytającego do przeczytania dalszej części CV”.
„Dzięki napisaniu dobrego CV, klient zyskuje również dużą pewność siebie i wiarę w swoje umiejętności”.
„Nie zdawałam sobie sprawy, że LinkedIn jest tak ważną platformą w procesie poszukiwania pracy, prezentowane statystki bardzo mnie zaskoczyły”.
„Uświadomiłam sobie, jak ważne jest śledzenie trendów i zmian algorytmu LinkedIn, aby móc skuteczne doradzać kandydatowi na rynku pracy, w optymalizacji jego profilu”.
„Mimo tego, że na co dzień rekrutuję, nie wpadłam na to, by z tej perspektywy wypełniać mój profil na LinkedIn, myśląc o słowach kluczowych, które wpisać, czy zdefiniować ustawienia profilu”.

Będziemy Was informować o postępach naszych studentów, jak również samych studiów podyplomowych. Wystartowała rekrutacja na rok akademicki 2022/2023, który będzie prowadzony w języku:

PS. Przeczytaj więcej o zjeździe:

Interesuje Was ta dziedzina i nie chcecie czekać na kolejną edycję? Śledźcie informacje o naszych kursach – też in-house – na tej stronie:
https://careerangels.eu/pl/zostan-certyfikowanym-konsultantem-kariery/