Studia podyplomowe Career Advisory – po czwartym zjeździe

Studia podyplomowe Career Advisory – po czwartym zjeździe

Studia podyplomowe Career Advisory – po czwartym zjeździe

„Mam 20 lat doświadczenia i nie wiem co dalej ze sobą zrobić”, „Skończyłem 40 lat i zastanawiam się, czy założyć firmę, czy szukać pracy w korporacji”, „Mam mętlik w głowie”… to częste stwierdzenia klientów, z którymi każdego dnia spotyka się Konsultant Kariery. Podczas 4. zjazdu studiów podyplomowych Career Advisory, zostały omówione narzędzia, które służą diagnozie potencjału klienta i wytyczeniu celu zawodowego.

Identyfikacja i definicja celu ścieżki kariery w praktyce

Oba dni 4. zjazdu dotyczyły tematu „Identyfikacji i definicji celu ścieżki kariery w praktyce”. Pierwszy dzień poprowadziła Anna Zadrożna, omawiając częsty problem klientów, którzy szukają pomocy u Konsultanta Kariery, ponieważ „nie wiedzą, co dalej ze sobą zrobić”. Na rozgrzewkę Ania, wraz ze studentami, wypracowała rozwiązania na temat oczekiwań klientów, którzy nie wiedzą, jak dalej ma wyglądać ich kariera. Kolejnym krokiem było omówienie:
– The 5-step Program
– Zaczynaj z wizją końca
– Koło życia
– Success Stories
– Metoda STAR
– Macierz kompetencji

W tym dniu gościnnie wystąpił Dyrektor Marketingu z ponad 10-letnim międzynarodowym doświadczeniem, który sam skorzystał z usług Konsultanta Kariery i otwarcie opowiedział o swoich oczekiwaniach wobec takiego typu usług z perspektywy klienta. Ze studentami podzielił się również sposobem, w jaki osiągnął swój cel zawodowy.

Prowadzącą drugiego dnia 4. zjazdu była Sandra Bichl, która również omówiła narzędzia wspierające identyfikację celu ścieżki kariery klienta. Dzień rozpoczął się obserwacją i szczegółową analizą sesji „Parameter Bidding” – tzw. licytacji parametrów. Metoda „Parameter Bidding” wspiera przy identyfikacji / dokładniejszej definicji tego, co klient chciałby / powinien „dalej ze sobą zrobić”. To narzędzie jest wartościowe przede wszystkim wtedy, kiedy klient ma profil „Good News, Bad News” (Career View / Decision Dynamics) albo tzw. „mętlik w głowie”.

W tym dniu swoim doświadczeniem, przy współpracy z Konsultantem Kariery, podzielił się kolejny gość specjalny – Dyrektor Finansowy z ponad 20-letnim międzynarodowym doświadczeniem, który udzielił odpowiedzi na pytania:
– Jakie miał oczekiwania? A co otrzymał?
– Jak wyglądał jego powrót na rynek pracy w Polsce? Jak pomógł w tym Konsultant Kariery?
– W jaki sposób pomogła mu współpraca z zakresu doradztwa kariery w kolejnych latach, zwłaszcza, że zdecydował się na założenie własnej firmy?

Refleksje po czwartym zjeździe

„Ten zjazd jeszcze bardziej uzmysłowił mi, jak ważna jest znajomość tzw. „narzędziówki”, by właściwie wspierać i pomóc klientowi osiągnąć cel zawodowy”
„Zaprezentowany podczas zjazdu „Program 5 kroków” to świetne narzędzie do wypracowania celu z klientem, który nie wie, co dalej ze sobą zrobić.”
„Jeszcze bardziej sobie uświadomiłam, że klienci oczekują różnych rozwiązań, nawet jeśli maja podobny cel.”
„Metoda Parameter Bidding to bardzo trudne i wymagające szczególnego skupienia od Konsultanta Kariery narzędzie.”
„Przy pracy z klientem kluczowa jest wiedza, pokora, oraz poczucie odpowiedzialności.”
„Udział gościa specjalnego podczas zjazdu i podzielenie się jego perspektywą było bardzo inspirujące.”
„Świetne są „case’y klienckie”. Omawiamy prawdziwe sytuacje, które wszystkim się mogą przydarzyć. I bardzo się cieszę, że na 4. zjeździe jesteśmy częściowo gotowi, by pewne case’y samodzielnie rozwiązywać.”

Będziemy Was informować o postępach naszych studentów, jak również samych studiów podyplomowych. Wystartowała rekrutacja na rok akademicki 2022/2023, który będzie prowadzony w języku:

PS. Przeczytaj więcej o zjeździe:

Interesuje Was ta dziedzina i nie chcecie czekać na kolejną edycję? Śledźcie informacje o naszych kursach – też in-house – na tej stronie:
https://careerangels.eu/pl/zostan-certyfikowanym-konsultantem-kariery/