Best of 2022 – studia podyplomowe Career Advisory

Best of 2022 - studia podyplomowe Career Advisory

Best of 2022 – studia podyplomowe Career Advisory

W 2022 roku minęła 12. rocznica działalności firmy Career Angels, jednej z pierwszych firm w obszarze doradztwa kariery. Mamy klientów na całym świecie. Od 2014 roku wykładamy w najlepszych Szkołach Biznesu w całej Europie. Największym wyróżnieniem w 2022 roku było najpierw zakończenie pierwszej edycji „naszych” studiów podyplomowych „Career Advisory oraz możliwość ich kontynuacji dla Akademii Leona Koźmińskiego ze świetnymi wykładowcami i praktykami w roli guest speakerów.

Jesteśmy bardzo dumni z tego projektu, ponieważ uzbieraliśmy do drugiej edycji bardzo zróżnicowaną, ciekawą i dojrzałą grupę. Średni staż pracy to 13 lat – zaczynając od 3, przez 16, aż do 22 lat doświadczenia. 85% z nich pracuje w szeroko-rozumianym twardym i miękkim HR na stanowiskach i/lub rolach takich jak: coach, HR Manager, HR BP, Psycholog HR, koordynator rekrutacji. Pozostali zajmują się nauczaniem, kształtowaniem doświadczeń klientów.

Dlaczego studia podyplomowe Career Advisory?

Pytacie: po co komuś takie studia mając 16- lub 22-letnie doświadczenie? By uporządkować wiedzę i przygotować się na końcowy etap kariery. Oto inne powody studentów, które pozwoliły na podjęcie decyzji o zapisaniu się na studia – oprócz renomy Akademii Leona Koźmińskiego i Career Angels:

 • „Czuję się w dobrze w tematach HR-owych i chce rozwijać się w tym kierunku”

 • „Chcę uporządkować swoją wiedzę i dowiedzieć się wielu praktycznych informacji, które będę mogła wykorzystać wewnątrz organizacji

 • „Szukałam czegoś takiego, jak te studia już od dłuższego czasu – w opisie programu znalazłam najwięcej praktyki

 • „Chcę zaktualizować wiedzę, którą mam oraz wymienić się doświadczeniami

 • „Chciałam przećwiczyć umiejętności zebrane w mojej grupie zawodowej oraz poszerzyć je jako coach – mój cel to uporządkowanie tego, co już wiem”

 • „Zrobiłam research i porównałam wiele różnych programów; obejrzałam webinary Career Angels, które okazały się być bardzo praktyczne – doceniam stosunek ceny do jakości”

 • „Nie jestem z HR i chciałam poszerzyć swoją wiedzę, żeby móc znaleźć lepszą pracę

 • „Temat Career Advisory jest mi bliski – uważam się za konsultanta kariery. Chciałabym to skomercjalizować”

 • „Jestem coachem niepraktykującym; te studia wydały mi się interesujące ze względu na możliwość pogłębienia wiedzy”

 • „Po pierwsze, chciałam bardziej profesjonalnie wspierać HRBP po reorganizacji w mojej firmie, a po drugie – po pandemii zwyczajnie potrzebowałam odświeżenia”

 • Buduję wewnętrzny HR własnymi siłami; chcę ugruntować swoją wiedzę, żeby nie musieć działać po omacku”

Studia podyplomowe Career Advisory – podsumowanie

1. Zjazd

5.11.2022 wystartowaliśmy energicznie i, ku zdziwieniu studentów, bardzo praktycznie! Tematyką 1. zjazdu była „Metodologia pracy konsultanta kariery” i obejmowała:

 • Kompetencje skutecznego konsultanta kariery
 • Typologię klientów
 • Katalog pytań niezbędny do diagnozy potrzeb klienta
 • Wstępny wywiad z „potencjalnym klientem”
 • Kodeks Etyczny

Chcesz dowiedzieć się więcej o wyżej wymienionych zagadnieniach, przeczytaj podsumowanie 1. zjazdu.

2. Zjazd

Pierwszy dzień drugiego zjazdu poprowadziła Anna Zadrożna, która skupiła się na temacie „Narzędzia i testy w identyfikacji oraz weryfikacji celu zawodowego”. Ten dzień różnił się nieco od poprzednich pod względem jego formuły, ponieważ na ten zjazd każdy student przygotował opis wybranego przez siebie testu z puli tych najczęściej używanych na rynku, by m.in. ocenić ich przydatność w pracy z klientami, którzy rozpoczynają swoją drogę zawodową lub tych doświadczonych zawodowo, którzy np. stoją na rozdrożu. Po każdej mini-prezentacji dyskutowaliśmy o mocnych i słabych stronach prezentowanych narzędzi diagnostycznych.

Wśród prezentowanych i omawianych testów znalazły się m.in.: Extended DISC, MBTI, SHL OPQ, Hogan, Insights Discovery, Reiss, IQ, Kotwice Scheina, HAT, CliftonStrengths (Gallup) lub FRIS.

Więcej o 2. zjeździe znajdziesz tutaj.

3. Zjazd

Trzeci zjazd rozpoczął się tematem „Psychologia Zmian”, w dniu 3.12. o 8:45 z dr. Pawłem Fortuną. Na rozgrzewkę zadał studentom pytanie „Czy koniecznie trzeba wychodzić ze strefy komfortu?”. Podczas zajęć poruszył również aspekty takie jak:

 • Strategie motywowane lękiem przed porażką
 • Funkcje narzekania
 • Ułatwianie zmiany – z perspektywy roli mentora, modelu, coacha.

Podczas tego zjazdu odbył się jeszcze wykład pt. „Praca z oporem i ograniczającymi przekonaniami” i „Techniki Leadership Development”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj podsumowanie po 3. zjeździe.

Będziemy Was informować o postępach naszych studentów, jak również samych studiów podyplomowych.
Interesuje Was ta dziedzina i nie chcecie czekać na kolejną edycję? Śledźcie informacje o naszych kursach – również in-house – na tej stronie:
https://careerangels.eu/pl/zostan-certyfikowanym-konsultantem-kariery/