Sprawdź, jak efektywnym kandydatem naprawdę jesteś!

Sprawdź, jak efektywnym kandydatem naprawdę jesteś!

Sprawdź, jak efektywnym kandydatem naprawdę jesteś!

Szukasz pracy? Spędzasz godziny, dni, tygodnie na przeglądaniu ogłoszeń o pracę, wysyłając dziesiątki, a nawet setki CV i… nie dostajesz żadnej odpowiedzi? Wydaje Ci się, że robisz wszystko, co tylko możliwe, ale nadal nie możesz znaleźć zatrudnienia? Zdarza Ci się usłyszeć (pomiędzy wierszami lub wprost): „Pańskie doświadczenie jest imponujące, ale wiek już nie ten”? Przeczytaj nasze rady i wykorzystaj nasze narzędzie, aby dowiedzieć się, jak efektywnym kandydatem jesteś w rzeczywistości!

Jak efektywnie szukać pracy?

Aby upewnić się, że Twój proces poszukiwania nowej pracy jest rzeczywiście efektywny, przejrzyj listę następujących kroków, które z pewnością usprawnią Twój postęp:

1. Sprawdź swoje dokumenty aplikacyjne

Czy posiadasz aktualne CV, zgodne z obowiązującymi standardami? Czy Twoje CV jest dostosowane do ATS? Rekruterzy potrafią zdecydować w ciągu zaledwie kilku sekund o dalszym losie kandydata na podstawie jego CV. Czy Twoje dokumenty wyróżnią się na tle setek pozostałych?

2. Przygotuj listę headhunterów i potencjalnych pracodawców

W procesie poszukiwania pracy ważna jest skrupulatność i dokładność. Warto przygotować listę swoich potencjalnych przyszłych pracodawców, aby móc śledzić postępy w poszukiwaniu pracy.

3. Upewnij się, że jesteś przygotowany do rozmowy kwalifikacyjnej

Nawet najlepszy kandydat może nie otrzymać wymarzonej pracy, jeśli nie będzie w stanie dobrze zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Czy wiesz, czego się spodziewać? Czy jesteś przygotowany, aby odpowiedzieć na pytania rekrutera? Znasz zasady rozmów kwalifikacyjnych online? Pamiętaj – dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz!

4. Sprawdź, jak prezentujesz się online

Platforma LinkedIn oraz Twój ogólny wizerunek w sieci mogą pomóc znaleźć Ci pracę, lecz mogą także przeszkodzić Ci w poszukiwaniach. Upewnij się, że Twój wizerunek w sieci jest nienaganny i prezentuje Cię w jak najlepszym świetle!

5. Rozwijaj swoją sieć znajomości poprzez networking

Czy masz umiejętności networkingowe? Wiele osób nie docenia tego kanału poszukiwania pracy, a według naszych danych skuteczność networkingu pozostała praktycznie niezmienna na przestrzeni analizowanych lat! Natomiast skuteczność pozostałych kanałów waha się w zależności od roku.

Sprawdź swoją efektywność poszukiwania pracy!

Wypełnij nasz formularz, aby dowiedzieć się, jak skutecznym kandydatem jesteś! Dodatkowo, jeśli masz co najmniej 25 lat doświadczenia, szukasz pracy od min. 9 miesięcy, masz realistyczny cel poszukiwania pracy, pracujesz w języku angielskim i po przeczytaniu naszego artykułu widzisz, że może przydać Ci się pomoc w podążaniu za wymienionymi wyżej krokami, zgłoś się do naszego darmowego programu! Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 5 osób, które otrzymają BEZPŁATNE wsparcie w skutecznym poszukiwaniu pracy.
Zarejestruj się: https://careerangels.eu/pl/25lat-doswiadczenia/
Przeczytaj więcej: informacji: https://blog.careerangels.eu/program-25-lat-doswiadczenia/