Upskilling & Reskilling – narzędzia udanej przyszłości

Upskilling & reskilling - narzędzia udanej przyszłości... i jak Career Advisory to wspiera!

Up-skilling & Re-skilling – narzędzia udanej przyszłości

Czy wiesz, że do 2025 roku połowa pracowników będzie musiała przekwalifikować się na nowe stanowiska? Tak wynika z raportu Światowego Forum Ekonomicznego. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój technologii i ciągłe zmiany na rynku pracy. Co więcej, w najbliższych latach powstanie aż 133 milionów nowych miejsc pracy. Brzmi to zachęcająco, ale trzeba pamiętać, że nowe stanowiska będą wymagać od nas zupełnie innych umiejętności niż te, którymi dysponujemy obecnie. Bez upskillingu i reskillingu, czyli podnoszenia swoich kwalifikacji lub przekwalifikowania się na nowe stanowiska, trudniej będzie nam dostosować się do zmieniających się wymagań rynku pracy. W konsekwencji nasze szanse na konkurowanie na nim będą znacznie mniejsze.

Podnoszenie i/lub zmiana kwalifikacji wymaga znacznych nakładów zarówno finansowych, jak i czasowych, ale biorąc pod uwagę, że tempo zmian nigdy nie było tak szybkie, to rozwijanie nowych kompetencji nie może być już sprawą drugorzędną podczas przygotowania pracowników do przyszłej pracy. Zjawisko to stanowi nie tylko szansę, ale też zagrożenie dla firm – w zależności od tego, jak szybko uda im się zamknąć tzw. „skill gap” oraz zarządzić obecnymi i nowymi pracownikami pod kątem tzw. „upskillingu” czy „reskillingu” lub samej rekrutacji. Jest to także szansa i zagrożenie dla przedstawicieli działów HR, rekruterów oraz doradców działających na rynku. Aby uplasować się w czołówce ekspertów i jak najefektywniej zaprojektować nowe ścieżki kariery oraz dopasować odpowiednio profile, muszą oni posiadać wiedzę o m.in. typologii pracowników pod kątem zaangażowania i rozwoju kompetencji.

Aby mogło się to udać, potrzebni są wykwalifikowani i świadomi zmian doradcy – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji: dyrektor / manager HR, rekruter, coach lub doradca. Kluczem do sukcesu jest posiadanie profesjonalnej wiedzy opartej na badaniach i rzetelnych danych. Kompetencje z zakresu Career Advisory to nie tylko wiedza o tym, jak sformatować CV – to przede wszystkim śledzenie i rozumienie trendów na rynku pracy, w tym zmian powodowanych przez technologię (smartfonizacja, ATS, LinkedIn, analityka HR).

Czy wiedza z obszaru Career Advisory jest Ci potrzebna?

Jako przedstawiciel działu HR, coach lub doradca kariery powinieneś być na bieżąco ze zmianami na rynku oraz regularnie aktualizować swoje porady i wskazówki. Sprawdź, czy posiadasz aktualną wiedzę z obszaru Career Advisory!

Wyobraź sobie, że przychodzi do Ciebie kandydat, pracownik lub znajomy i prosi, abyś pomógł mu znaleźć pracę lub przekwalifikować się wewnątrz organizacji. Zadaje Ci takie pytania:

 • Czy mam sobie dodać do zdjęcia na LinkedIn ramkę „Otwarty na”?
 • Do tej pory pracowałam przez 10 lat w marketingu. Do końca roku chcę znaleźć pracę w HR. Czy to realistyczna wizja?
 • Czy to prawda, że w moim wieku (50+) będzie mi trudniej znaleźć pracę?
 • Jestem CEO i szukam pracy. Czy powinnam bezpośrednio aplikować do firm poprzez kontakt z moim potencjalnym szefem? Czy nie wypada?
 • Szukanie pracy przez własne kontakty (networking) jest najbardziej efektywnym kanałem, prawda?

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy posiadasz aktualną wiedzę z zakresu Career Advisory:
https://careerangels.eu/pl/konsultant-kariery/

Career Advisor – zawód przyszłości

W Career Angels opracowaliśmy autorską metodologię planowania kariery i zarządzania nią oraz poruszania się po rynku pracy. Od ponad 12 lat Career Angels zbiera i analizuje dane – faktyczne reakcje ponad 5 tysięcy headhunterów i ponad 20 tysięcy decydentów – aby na tej podstawie sformułować strategie i porady dla naszych klientów. Dane dobitnie pokazują, że wypowiedziane opinie i deklaracje przedstawicieli działów HR nie znajdują potwierdzenia w statystykach. Tylko dzięki rzetelnej analizie wiemy, co naprawdę działa i jakie strategie powinniśmy zastosować, by w kontekście zmieniających się trendów na rynku pracy skutecznie poszukiwać pracy oraz zarządzać ścieżkami kariery i je rozwijać.

Naszą misją jest dzielenie się wiedzą i – tym samym – podnoszenie jakości świadczonych na rynku usług z zakresu Career Advisory: od 2018 roku przeprowadziliśmy sześć otwartych edycji kursu „Konsultant Kariery”, a w 2022 i 2023 roku cztery szkolenia wewnętrzne dla działów HR. W sumie przeszkoliliśmy ponad 120 uczestników.

Jeśli ta wiedza jest dla Ciebie wartościowa, możesz:

 1. zostać wysoko cenionym specjalistą, dynamicznie reagującym na zmiany na rynku pracy oraz posiadającym umiejętności niezbędne do prawidłowego i efektywnego świadczenia usług, kończąc nasz Kurs Konsultanta Kariery:
  https://careerangels.eu/pl/zostan-konsultantem-kariery/
 2. dołączyć do Career Angels: więcej o wymaganiach i tym, co oferujemy, znajdziesz poniżej.

Career Advisor w Career Angels nie musi posiadać doświadczenia w HR czy rekrutacji. Aby dołączyć do naszego zespołu, wystarczy posiadać min. 10 lat doświadczenia zawodowego – niezależnie od funkcji i branży – oraz doświadczenie w pracy z executives. Jest to ważne z punktu widzenia naszej grupy docelowej – aby móc efektywnie wspierać międzynarodowych managerów, należy wiedzieć, z jakimi wyzwaniami mają oni do czynienia. Obszerne doświadczenie zawodowe będzie bardzo pomocne w pracy z klientami z różnych poziomów.

Rekrutując Konsultantów Kariery do naszego zespołu, zwracamy również uwagę na umiejętności językowe – podstawą jest język angielski. Jest to nie tylko nasz wewnętrzny „lingua franca”, ale też główny język naszych klientów. Przygotowujemy dla nich dokumenty aplikacyjne i profile na LinkedIn lub cover maile dla potencjalnych pracodawców, zatem dokładność i biegłość językowa są kluczowe, ponieważ dokumenty nie mogą zawierać błędów językowych.

W Career Angels przywiązujemy ponadto bardzo dużą uwagę do jakości naszych materiałów i usług. Najprostszy przykład: zanim klient otrzyma finalne CV, jest ono sczytywane przez cztery (!) różne osoby – dwóch specjalistów, Konsultanta Kariery prowadzącego klienta oraz tzw. Kontrolera ds. Jakości. W procesie sprawdzamy nie tylko poprawność językową, ale także formatowanie, znaki interpunkcyjne, spacje itp. Podczas rekrutacji kładziemy na to duży nacisk, bo nie każdy czerpie przyjemność z pracy, która jest tak mocno skoncentrowana na szczegółach i perfekcjonizmie (rozumiemy to!).

Głównym zadaniem Konsultanta Kariery jest wspieranie klientów w zarządzaniu karierą i procesem poszukiwania pracy, a więc m.in.:

 • przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych, tworzenie profili na LinkedIn
 • coaching i doradztwo zawodowe
 • przeprowadzanie symulacji rozmów kwalifikacyjnych
 • koordynowanie badań rynkowych (w Career Angels są one przygotowywane przez zespół specjalistów)

W Career Angels Konsultant Kariery prowadzi dodatkowo nasze autorskie programy, np.: The 5-Step Program, Independent Job Hunter, Executive Identity, Parameter Bidding, Strategy Session, Challenge Accepted, itp. Jest też zobowiązany do raportowania statystyk dotyczących klientów, abyśmy mogli na bieżąco monitorować sytuację na rynku, trendy oraz skuteczność naszych działań.

Mimo, a może nawet dzięki temu, że jesteśmy małą firmą, możesz tworzyć i rozwijać własne możliwości m.in. w: blogowaniu, podcastingu, przygotowywaniu treści, prowadzeniu wykładów / webinarów, czy też skupić się na specjalnej grupie klientów bliskiej Twojemu sercu – ale tylko, jeśli chcesz!

Dołączając do naszego zespołu, możesz liczyć na:

 • liczne szkolenia oraz możliwość rozwoju nowych umiejętności i zdobycia nowej wiedzy
 • ciekawą pracę z doświadczonymi managerami z różnych branż
 • pracę z międzynarodowym, doświadczonym zespołem
 • wsparcie naszego zespołu asystentów na każdym kroku
 • wszystkie niezbędne narzędzia pracy, m.in. laptop
 • tryb pracy z domu – zawsze! Niezależnie od tego, co dzieje się na świecie
 • elastyczne godziny pracy (Ty ustalasz swój grafik; min. 20 godzin tygodniowo)
 • wynagrodzenie za projekty B2C: od 75 PLN/h (podczas szkolenia) do 125 PL/h (po zakończeniu procesu wdrożeniowego – jest to wykonalne w 3 miesiące, ale to Ty ustalasz tempo); projekty B2B: od 110-220 PLN/h
 • prowizję od sprzedaży do 17,5% w zależności od wielkości projektu

W miarę regularnie publikujemy oferty pracy – jeśli teraz nie jest to dla Ciebie odpowiedni czas lub rola, kliknij „Obserwuj” na naszej stronie firmowej na LinkedIn, aby otrzymywać powiadomienia w przyszłości!

Jeśli chciałbyś zaaplikować, wypełnij ten formularz.