O „Rozmowach o pracę on & offline”

„Rozmowy o pracę on & offline” to jeden z naszych Otwartych Webinarów [kliknij tutaj]. Jest dostępny na kanale na YouTube Aniołów Kariery. Anna Zadrożna mówi o tym, czym różnią się rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane „twarzą w twarz” i online oraz jak się do nich odpowiednio przygotować. Tematy poruszane podczas webinaru:

  • Wpływ COVID-19 na dzisiejszy rynek pracy; porównanie liczby ogłoszeń o pracę publikowanych na LinkedIn na początku pandemii i w trakcie (jeśli nie jest to dla Ciebie istotne, pomiń pierwsze 13 minut).
  • Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej: co dokładnie zrobić przed rozmową, aby wywrzeć dobre wrażenie
  • Różnice pomiędzy rozmowami on & offline, w tym porady, jak przygotować odpowiednie warunki podczas rozmowy online
  • Standardowe pytania: o co mogą Cię zapytać i jak powinieneś przygotować swoje odpowiedzi, aby osiągnąć sukces, poparte prawdziwymi przykładami
  • 4 poziomy umiejętności: od podstawowego przez strategiczny do SIWARBE (Strategic Interviewing with Active Relationship Building Element)
  • STAR: praktyczne wskazówki oraz know-how, jak wykorzystać STAR podczas rozmowy (z oczywistymi i nieoczywistymi przykładami)
  • Tzw. „prerecorded interviewsoraz AI: co to jest? Czy powinienem się tego bać? Czy mogę się do tego przygotować?

Na te pytania odpowiada Ania podczas sesji Q&A:

„Spotkałem się z opinią, że biblioteka w tle dobrze wygląda. Czy nie jest tak, że ona jednak rozprasza rozmówcę?”

„Jeśli pytają mnie o porażki, a ja ich nie mam, co odpowiedzieć?”

„Jak odpowiedzieć na pytanie „gdzie widzisz się za 5 lat?””

„Jak najlepiej wyjaśnić brak ciągłości w zatrudnieniu podczas rozmowy z HR-owcem? Przykład: Osoba została zwolniona za porozumieniem stron, z powodu braku porozumienia z przełożonym, braku możliwości awansu. Pracowała 9 lat w firmie A (o mniejszej strukturze, o mniejszych możliwościach rozwoju), potem nastąpiła ok. 3-miesięczna przerwa, zanim podjęła zatrudnienie w firmie B, o większej strukturze i możliwościach. Jak racjonalnie wytłumaczyć zmianę pracy po tak długim zatrudnieniu bez tłumaczenia powodów rozstania z firmą A?”

„Odeszłam z pracy do nowej organizacji. Tam wszystko wydaje się w porządku, ale jednak coś jest nie tak. Nie czuję się dobrze. Czy i kiedy mogę zacząć szukać czegoś nowego? Jak tłumaczyć chęć odejścia? Wydaje mi się, że wytłumaczenie „brak chemii” jest strzałem w kolano…”

„Czy można zadać pytanie o nadgodziny w pracy – czy są one dodatkowo płatne czy do odbioru? Jeśli tak, to kiedy można zadać to pytanie – czy na 1. etapie rozmów, czy na końcowym etapie? Czy można zapytać osobę z agencji, czy dopiero na rozmowie z bezpośrednim przełożonym?”

Jeśli chcesz obejrzeć nagrania pozostałych modułów naszych Otwartych Webinarów, kliknij na poniższe linki:
Moduł 1
Moduł 2
Moduł 3

Nie zapomnij zasubskrybować!

Jeśli jesteś doświadczonym managerem, który potrzebuje wsparcia w przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej (online i/lub offline), poproś o darmową 30minutową konsultację kariery – wyślij maila na Bichl.Sandra@CareerAngels.eu albo skorzystaj z formularza tutaj. Dla efektywności: dołącz swoje CV i podaj swoją dostępność czasową. Oferujemy jedną konsultację na osobę.