O “Celu szukania pracy + USP kandydata”

„Cel szukania pracy + USP kandydata” to jeden z filmów z naszych Otwartych Webinarów [kliknij tutaj]. Jest dostępny na kanale na YouTube Aniołów kariery. W trakcie tego modułu Anna Zadrożna mówi o tym, jak wyznaczyć realistyczny cel szukania pracy i jak się wypozycjonować jako kandydat na niestabilnym rynku pracodawcy. Tematy poruszane podczas webinaru:

  • Wpływ COVID-19 na dzisiejszy rynek pracy; porównanie liczby ogłoszeń o pracę publikowanych na LinkedIn na początku pandemii i w trakcie (jeśli nie jest to dla Ciebie istotne, pomiń pierwsze 17 minut).
  • Realistyczne wyznaczanie celu: złożoność i czas trwania procesu szukania pracy (wcześniej i teraz), poparte prawdziwymi przykładami.
  • Jak wybrać właściwą ofertę pracy / ścieżkę kariery spośród tylu dostępnych na rynku; pogłębiony opis i instrukcja stosowania narzędzia „Value & Parameter Bidding”.
  • Dostępne testy (darmowe i płatne) dla tych, którzy nie potrafią zdecydować lub potrzebują więcej pomocy.
  • Definiowanie swojego USP: jak udowodnić, że jesteś wartościowym kandydatem i że to akurat Ty powinieneś zostać zatrudniony spośród setek (lub tysięcy) innych kandydatów; słynne „Dlaczego powinniśmy Cię zatrudnić?”.

M.in. na te pytania odpowiedziała Ania podczas sesji Q&A:

W jaki sposób weryfikuje się to, co piszą i mówią o sobie kandydaci?”

Co powinnam zrobić, jeśli nie znam nikogo w branży, do której chcę aplikować?”

Jak przedstawić swoje miękkie umiejętności, kiedy się prezentujemy?”

Jeśli chcesz obejrzeć nagrania pozostałych modułów naszych Otwartych Webinarów, kliknij na poniższe linki:
Moduł 2
Moduł 3
Moduł 4

Nie zapomnij zasubskrybować naszego kanału na YouTube!

Jeśli jesteś doświadczonym managerem, który potrzebuje wsparcia w wyznaczeniu kolejnego celu zawodowego lub sformułowaniu swojego Unique Selling Proposition, poproś o darmową konsultację kariery – wyślij maila na Bichl.Sandra@CareerAngels.eu albo skorzystaj z formularza tutaj. Dla efektywności: dołącz swoje CV i podaj swoją dostępność czasową.