DiAZ: Ola Bullock

5.2.2019 opublikowaliśmy posta, w którym zachęcaliśmy osoby 50+, by aplikowały do naszego programu DiAZ, który ma „umożliwić uczestnikowi znalezienie ścieżki kariery i źródła dochodu (jak np. stałe zatrudnienie, współpraca projektowa, interim’owa – zajęcie przynoszące dochód)”.

Kryteria rekrutacji – osoby, które mogły aplikować:

  • mają skończone 50 lat i mieszkają w Warszawie
  • nie pracują od 12 miesięcy lub dłużej
  • szukają pracy i nie mogą jej znaleźć
  • ostatnio zajmowały rolę kierowniczą w korporacji: min. stanowiska N-1, nie krócej niż 7 lat

Wbrew pozorom było trudno znaleźć osoby, które spełniają te kryteria.

W sumie 11 uczestników rozpoczęło swoje programy na przestrzeni marca i kwietnia w różnych momentach i po średnio 3-4 miesiącach mamy pierwsze sukcesy: jeden uczestnik znalazł pracę, drugi zdecydował się na założenie własnej firmy.

Jeśli chcesz się dowiedzieć o sylwetkach naszych uczestnikach, obejrzyj tutaj ich profile oraz status, na którym są – oczywiście użyliśmy pseudonimów: Ola Bullock, Tomek Banderas, Grzesiek Clooney, Mikołaj Cage, Michalina Pfeiffer, Judyta Foster, Szymon Penn, Bartek Pitt, Kazik Reeves, Henryk Grant, Halina Berry.

Poprosiliśmy uczestników, by śledzili swoje postępy, przemyślenia, frustracje, emocje i wnioski. Tutaj wyciąg uczestnika Oli Bullock:

Sama wcześniej zrobiłam wszystko, co potrafiłamw mojej ocenie włożyłam duży wysiłek w poszukiwanie pracy: korzystanie z doradztwa zawodowego, rozsyłanie CV przez pracuj, Linkedin i bezpośrednio do firm, nawiązywanie kontaktu z headhunterami, spotkania biznesowe ze znajomymi prezesami, networking, składanie ofert projektowych, próby poszukiwania pracy za granicą, nawiązanie kontaktu ze stowarzyszeniami interimowymi czy headhunterami od interim managers i in., ale nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Brakowało mi też odpowiedzi na pewne pytania, z innymi tematamiutknęłam“. Myślę, że natłok różnych trudności nieco zamglił mi obraz najwłaściwszej dla mnie ścieżki kariery i oceny sytuacji – co robię źle, czego za mało, co nie efektywnie.
[…]
Nauczyłam się innej organizacji procesu, mam lepsze przygotowanie merytoryczne oraz większą wiedzę i samoświadomość. Widzę konieczność planowania pracy. Kolejne zadania, to spotkanie z fotografem oraz poszerzenie listy pracodawców, choć nieco mnie to martwi, bo zawęził mi się rynek :) – mam trudność w znalezieniu 70-90 pożądanych firm.
[…]
Wpis będzie dość emocjonalny, przepraszam, ale też chcę się podzielić emocjami, bo one mocno wpływają na moje działania. Obecnie jestem na etapie frustracji, być może to normalne na półmetku procesu. Frustracja bierze się z tego, że mam poczucie wielu rozgrzebanych rzeczy i niezamkniętych poszczególnych etapów. […] Myślę, że potrzebny mi jest dystans i mój Anioł Kariery Iza pomoże mi go nabrać. […] Nie znam rynku HH, dopiero dowiedziałam się czym różnią się firmy Search & Selection od Executive. […] Bardzo dziękuję Izie za wsparcie!
[…]
Ruszyłam!!! Po poczuciu chaosu, który miałam w poprzednim tygodniu, Iza zrobiła ze mną ćwiczenie przy flipcharcie. Zaprojektowała strukturę opisu stanowisk i pogrupowałyśmy moje doświadczenie od najważniejszego do najmniej ważnego. To bardzo mi pomogło spojrzeć na moja dotychczasowa prace w nowy sposób, Dodatkowo, kompetencje umieszczone w tabelce pozwoliły mi rozszerzyć ich zakres również na projekty, które prowadziłam. Iza, bardzo dziękuję, że mnie przełamałaś.
[…]
Trudniej mi się wraca do projektu po urlopie, nastąpiło rozprężenie. Pomaga nadzór Izy, pewnie bez niej trudniej byłoby mi wrócić do rutynowych czynności. Iza jest dla mnie dużym wsparciem, mogę przegadać szczerze różne rzeczy, na moje wątpliwości pokazuje mi różne perspektywy i poszerza moje pole widzenia. […] Miałam rozmowę o pracę 6.08.”

Jesteś doświadczonym managerem, który szuka pracy? Chciałbyś omówić swoją dotychczasową strategię? Przygotować się odpowiednio? Skontaktuj się mailowo ze swoim CV na Bichl.Sandra (at) CareerAngels.eu / Temat: Konsultacja kariery. Konsultacja trwa ok. 30-40 min, jest bezpłatna i niezobowiązująca.

Leave a Reply