Bezpłatne Webinary o Szukaniu Pracy: 26 powodów, dla których warto wziąć w nich udział

Zebraliśmy opinie uczestników o naszych Otwartych Webinarach. Oto co myślą o naszej inicjatywie i dlaczego warto jest wziąć udział w drugiej edycji, która rozpocznie się 21 maja 2020:

Spojrzałem na siebie z innej, obiektywnej perspektywy, co pozwoliło mi dostrzec błędy popełniane podczas procesu szukania pracy. Była to świetna okazja do nauczenia się, jak powinniśmy zwracać uwagę na szczegóły.
CFO

Każda minuta jest merytorycznie wykorzystana. Nie ma straty czasu na powtarzanie dobrze znanych każdemu oczywistości. Wszystko jest bardzo praktyczne, ciekawe i daje gotowe rozwiązania, które od razu po webinarze każdy może wykorzystać i wdrożyć w życie.
Head of Business Unit

Dowiesz się o tym, jak postrzega Cię potencjalny pracodawca, a także o nowych trendach na rynku pracy.
Managing Director

Przemyślałam moją strategię szukania pracy i całkowicie przeformatowałam swoje CV zgodnie z instrukcjami, które otrzymaliśmy. Teraz, za każdym razem kiedy aplikuję na ogłoszenie, wysyłam swoje spersonalizowane CV, aby zwiększyć swoje szanse na bycie poleconym przez ATS.
HR BP

Pokazanie perspektywy HR i jego roli w procesie naboru uważam za bardzo ważne. Pomaga to zrozumieć, jak kandydaci są postrzegani, jakie budzimy emocje określonymi zachowaniami.
Audytor

Webinaria to przede wszystkim usystematyzowanie dotychczas posiadanej przeze mnie wiedzy. Są cenną cegiełką w zdobyciu orientacji, jak wygląda obecny rynek. Stanowią piękną ideę w tym trudnym okresie. Wspierają osoby, dla których budowanie ścieżki rozwoju kariery jest w pewnych aspektach niewiadomą, a jednocześnie cenią profesjonalną wiedzę i doświadczenie.
Dyrektor Departamentu

Uważam, że moduł o CV jest najbardziej przydatny. Posiadanie dobrego życiorysu jest arcyważne, ponieważ pomaga nam pokonać pierwszą przeszkodę.
Senior Product Manager

[…] jak z szukania pracy zrobić efektywny projekt, który należy opomiarować, przygotować dane, statystyki i to monitorować. Bardzo spodobała mi się taka uporządkowana struktura projektu „szukam pracy”. Polecam każdemu, kto pracuje, bo w dzisiejszych czasach nawet jak ktoś jest 100% pewny swojej pracy, to nie może przewidzieć, czy nie nastąpi jakaś niespodziewana zmiana i nie będzie musiał szukać.
Head of Business Unit

Rekomenduję webinary osobom, które od bardzo dawna nie miały do czynienia z projektem pt. szukanie pracy.
Operations Manager

Zdecydowanie poleciłabym webinary osobom nie tylko poszukującym pracy najuż”, ale też tym, które mierzą się ze zmianą i chcą się do tego procesu dobrze przygotować. Wiedza przygotowana i przedstawiona w tak skoncentrowany sposób przyda się, wydaje mi się, każdemu.
Manager

Mam obraz całości procesu rekrutacji, a nie tylko jego części, jak dotychczas. Dostałam informacje tak z poziomu strategicznego, jak i podstawowego.
Konsultant

Opowiadacie o rzeczach, o których wiele osób z doświadczeniem pracy w jednym miejscu przez kilka, kilkanaście lat, nie wie, bo się tym po prostu nie interesuje. A gdy przychodzi konieczność zmiany, czują się zdezorientowani, wchodząc w gąszcz ofert, bo tak naprawdę nie wiedzą, czego szukają. Bardzo polecam!
Manager

Webinary uzmysłowiły mi znaczenie precyzji w opracowaniu profilu na LinkedIn oraz poprawności CV. […] Poszukiwanie pracy to nie tylko stresujące zajęcie, ale również zajęcie wymagające pracowitości, determinacji i wytrwałości.
Senior Advisor

Webinary polecam nie tylko poszukującym zatrudnienia, ale wszystkim czynnym zawodowo. Szukanie pracy to złożony, wieloetapowy i rozciągnięty w czasie proces, który zaczyna się na długo przed samą decyzją o zmianie pracodawcy. Warto mieć taką wiedzę, aby świadomie zarządzać wszelkimi elementami tego procesu i znacząco zwiększyć swoje szanse, kiedy przyjdzie taka potrzeba.
Business Development Director

[…] jak postępować, żeby nie być zbyt nachalnym w kontakcie z szefem czy HR; jak napisać list motywacyjny – traciłam na jego pisanie bardzo dużo czasu przy każdej aplikacji. Polecam osobom, które bezskutecznie i długo borykają się ze znalezieniem wymarzonej pracy, zaczynają tracić nadzieję i już się poddają (trochę jak ja przed webinarami ?)
Szef Departamentu

Jestem znów bardziej otwarta na świat, bo w ostatnich tygodniach straciłam wiarę w to, że może się w ogóle udać. Po pierwszym module, którego słuchałam z zaskoczeniem, byłam już pełna nadziei. […] Polecam wszystkim niezależnie od wieku!
Samozatrudniona

Najważniejsza wiedza to operowanie wskaźnikami liczbowymi, mierzącymi sukces w procesie rekrutacji, która z całą pewnością pomoże zapanować nad swoimi emocjami oraz usystematyzować proces poszukiwania zatrudnienia.
Head of Expansion

Nauczyłam się strategicznego, uporządkowanego w procesie podejścia do szukania pracy. Polecam webinary wszystkim – nie tylko tym, którzy są bezrobotni, ale paradoksalnie również tym, którzy mają teraz pracę i spokojnie zastanawiają się nad następnym krokiem.
Change Manager

Kiedy rozpoczęłam po latach poszukiwanie pracy, to nie wyobrażałam sobie, jak rynekposzukiwańzmienił się diametralnie przez te kilka lat. Na szczęście trafiłam na Career Angels i to był strzał w dziesiątkę. Każdy moduł jest bezcenny, uwagi na temat CV, kanały poszukiwań czy wskazówki co do rozmów – nieoceniona skarbnica wiedzy […]. A także materiały przypominające krok po kroku, jak poruszać się po dżungli rekrutacji. Już poleciłam webinary kilku bliskim osobom i zrobię to z pełnym przekonaniem i satysfakcją, gdy tylko usłyszę, że ktoś z bliskich rozpoczyna proces zmiany pracy. Anioły Kariery są fantastyczne!
Project Manager

Nauczyłam się, co jest ważne w prezentacji bezpośredniej oraz papierowej dokumentacji, by wyszła z tego przyczynowoskutkowa opowieść. Polecam każdemu, kto świadomie chce panować nad swoja karierą i uprzedzać fakty, albo się odnaleźć w trudnej sytuacji bądź przygotować na nowe wyzwania z zapasem czasu. Zajęcia są bardzo merytoryczne, praktyczne, prowadzone w przyjaznej atmosferze i z udziałem uczestników. Co warto docenić, było wiele sesji Q&A w trakcie webinarów, co pokazuje kompleksową, praktyczną wiedzę, brak obaw przed pytaniami i otwartość na potrzeby słuchaczy, ale też swobodną, dopasowaną komunikację – taki balans między trudnymi sprawami podanymi w łatwy, zrozumiały sposób :)
Head of Department

Nauczyłam się, jak szukać pracy, wykorzystując 4 kanały – z większa śmiałością poprosiłam znajomych o polecenia. Polecam webinary każdemu, nawet jeśli wcale nie szuka pracy, bo przejście przez cały proces z Wami jest rozwojowe. Udział w w webinarze to inwestycja w siebie. Wszystko jest przedstawione w klarowny i zrozumiały sposób […]. To nie jest jeden z wielu webinarów – to wyjątkowo wartościowy webinar.
Manager

Otrzymałam dużo cennych rad […], mimo że wydawało mi się, że wiem na ten temat wszystko, bo pracuję w HR od ponad 20 lat. Temat ATS i przygotowania CV pod niego był dla mnie całkowitą nowością i prawdziwym strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o zwiększenie szans na zaproszenie na rozmowę. Polecam webinary wszystkim poszukującym pracy, ale również aktywnym zawodowo, bo dzisiejszy rynek jest tak niestabilny, że swój branding trzeba zacząć budować zawczasu, a nie czekać z tym do sytuacji kryzysowej. Webinary to teoria poparta praktyką, czyli konkretnymi case’ami, dzięki którym łatwiej jest zdobytą wiedzę zrozumieć i przyswoić.
Dyrektor HR

Webinary były dla mnie oświeceniem! Polecam je każdemu, kto chce być na bieżąco z rynkiem pracy, kto chce się dowiedzieć, jak się dobrzesprzedać” oraz jak z klasą wypaść na interview.
Manager

Webinary rzucają zupełnie inne światło na temat poszukiwania pracy. Osobom, które przez ostatnie lata nie musiały się z nim mierzyć, pozwalają uświadomić sobie, jak wiele się przez ten czas zmieniło i jak dużo jest do nadrobienia. Jednocześnie mnóstwo praktycznych informacji przywraca wiarę i pokazuje, że jeśli do tego odpowiednio podejść, to „nie taki diabeł straszny” :) Polecam webinary każdemu, kto stanął na rozdrożu i nie wie, co dalej – systematyzują, ukierunkowują i dają nadzieję.
Specjalista

Dzięki webinarom udało mi się ustrukturyzować proces poszukiwania nowych wyzwań, nauczyłem się definiować własne USP. Bardzo doceniam aktualne informacje dotyczące obecnej sytuacji na rynku ogłoszeń.
Członek Zarządu

Uporządkowanie informacji w swego rodzaju projekt, plan działania, bardzo pomaga nadać strukturę działaniom, które – bez dobrego planu – są rzeczywiście bardzo frustrujące. Zupełną nowością był dla mnie temat ATS, całkowicie zmieniło to mój pogląd na aplikowanie na ogłoszenia. Sparing z „programem” to inne wyzwanie, niż próba przekonania człowieka po drugiej stronie co do swoich kompetencji.
Konsultant

Czy COVID-19 miał wpływ na Twoją pracę? Na Twój proces szukania pracy? Dołącz do nas podczas 2. edycji, która rozpocznie się 21 maja o godzinie 10:00 (po polsku)! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej, zwłaszcza o tym, jak się zarejestrować: https://careerangels.eu/otwarte-webinary/