Best of 2023 – Hidden Job Market

Best of 2023 – Hidden Job Market

Witamy w 2024! Już od ponad 6 lat cotygodniowo monitorujemy oraz dzielimy się z Wami najlepszymi ogłoszeniami o pracę w internecie, aby dostarczać listę tych najbardziej interesujących, wyselekcjonowanych dla naszej społeczności “Hidden Job Market”. W 2023, udostępniliśmy dla Was 2 900 perełek spośród ofert pracy dla doświadczonych managerów i dyrektorów z całej Europy!

Czym jest „Hidden Job Market”?

Tzw. „ukryty rynek pracy” obejmuje ogłoszenia, które:

  • są trudne do odnalezienia (przez to w jaki sposób / gdzie zostały opublikowane)
  • rzadko ujrzą „światło Internetu” („ukryte” w Intranecie lub hermetycznych platformach)
  • są jedynie rekomendowane ustnie
  • są zarządzane przez firmy Executive Search
  • pochodzą bezpośrednio od firm które kontaktują się z nami poszukując kandydata

Każdego tygodnia, nasz zespół Career Angels spędza kilka godzin przeszukując strony internetowe oraz setki wyników z platform oferujących ogłoszenia o pracę, aby znaleźć dla Was te najciekawsze, by odciążyć naszą społeczność, jako że naszym celem jest zawsze wspieranie osób poszukujących pracy.

Podsumowanie 2023

W 2023, udało nam się opublikować w naszej zamkniętej grupie – „HJM – Hidden Job Market for Experienced Managers in Europe” posiadającej już ponad 7 300 członków – 2 904 ręcznie wyselekcjonowanych perełek spośród ogłoszeń o pracę, w tym 724 w pełni zdalnych ofert.

Grupa Hidden Job Market

Celem naszej zamkniętej grupy jest wspieranie osób poszukujących pracy zarówno aktywnie jak i pasywnie. Umożliwiamy doświadczonym managerom i executives dostęp do ogłoszeń z „ukrytego rynku pracy” w Europie – z naciskiem na oferty dla międzynarodowych kandydatów, posiadających minimum 10 lat doświadczenia. Jeśli spełniasz wymagania i chciałbyś dołączyć, nie wahaj się zgłosić!

Sesje na żywo

W 2023, nadaliśmy na żywo 17 transmisji Hidden Job Market zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Podczas live’ów, dzielimy się z Wami interesującymi ogłoszeniami z bieżącego tygodnia, a także wskazówkami jak efektywnie na nie aplikować, przedstawiając różne podejścia – funkcja Easy Apply na LinkedIn, optymalizacja dokumentów pod ATS-y oraz kontakt bezpośredni.

Partnerzy

Chcemy dzielić się ofertami z ukrytego rynku pracy z różnorodnych źródeł, dlatego podjęliśmy współpracę z partnerem:

Element: subiektywnie najlepszy zautomatyzowany system rekrutacji (ATS) w Polsce. W ramach funkcjonalności Job Monit, otrzymujesz dostęp do największej bazy rekrutacji na Polskim rynku! W ramach współpracy, otrzymujemy co tydzień średnio 80 nowych ofert dla doświadczonych managerów i executives w Polsce! W ramach naszej kooperacji, tego roku podzieliliśmy się z Wami 3 692 ofertami z polskiego rynku pracy.


Jeśli nie jesteś przekonany, czy twoja aplikacja jest gotowa do złożenia, możesz zwrócić się do nas o wsparcie, obejmujące obiektywny i bezpłatny Raport CV, aby sprawdzić swój dokument na tle innych kandydatów, oraz tak zwany „Raport zgodności z ATS”, aby sprawdzić swój dokument pod kątem systemów ATS.

Jeżeli chciałbyś omówić Twoją obecną strategię w karierzie, plany lub proces poszukiwania pracy, możesz też umówić się na bezpłatną, niewiążącą Konsultację Kariery korzystając z tego formularza.

Wypatruj naszych cotygodniowych postów w roku 2024!