6 powodów, dla których warto studiować Doradztwo Kariery w Praktyce

6 powodów, dla których warto studiować Doradztwo Kariery w Praktyce

6 powodów, dla których warto studiować Doradztwo Kariery w Praktyce

Jedyną stałą w obecnym świecie jest zmiana. Dynamika rynku wpływa na decyzje, rady i wskazówki, których udzielisz swoim pracownikom / klientom. Nie ma znaczenia, czy pracujesz w HR, czy jesteś doświadczonym Managerem lub Dyrektorem innego działu. To od aktualnej wiedzy z zakresu Doradztwa Kariery zależy, czy potrafisz świadomie zarządzać zespołem, dobierać różnorodne osoby do projektów oraz planować ścieżkę kariery, która daje spełnienie pracownikowi i realizuje cele firmy, dbając o employer branding. Doradztwo Kariery przyda się każdemu, kto chce być świadomym graczem na rynku pracy, również jako konsultant czy coach kariery, który wspiera w procesie przebranżowienia się, poszukiwania celu zawodowego lub pracy.

Dlaczego warto studiować Doradztwo Kariery w Praktyce?

1. Ciekawostki i trendy rynkowe

Dane wskazują, że rekomendacje oparte na wiedzy o rynku pracy zmieniają się średnio co 2 lata. Technologia, algorytmy i boty zmieniają procesy rekrutacyjne, dobór talentów do organizacji, employer branding, outplacement itd. To pokazuje, jak istotne jest, by managerowie oraz osoby związane z szeroko rozumianym HR nieustannie rozwijały i szlifowały swój warsztat doradczy z zakresu budowania ścieżek karier.

 

2. Bycie lepszym managerem

Wiedza, którą zdobędziesz podczas studiów Doradztwo Kariery w Praktyce będzie miała wpływ na to, jak popatrzysz na swój zespół, jak nim zarządzisz; jak dobierzesz osoby do projektów, do organizacji, a w konsekwencji – jakim managerem będziesz.

 

3. Merytoryczny i praktyczny aspekt studiów Doradztwo Kariery w Praktyce

Studia to 11 intensywnych zjazdów, czyli 180 godzin wykładowych, podczas których wykładowcy dzielą się swoją wiedzą merytoryczną i badaniami. Ta wiedza (od razu!) na każdym zjeździe przekładana jest na praktykę.

 

4. Wartość dodana: udział praktyków

Program studiów realizowany jest przez wykładowców z wieloletnim doświadczeniem, ale to, co wyróżnia ten kierunek, to udział gości / praktyków biznesu z wielu firm, z różnych branż. Spotkania z praktykami odbywają się w formule Q&A, więc studenci mogą zapytać o wszystko, a goście dzielą się otwarcie swoją perspektywą i puntem widzenia.

 

5. Metodologie, testy i narzędzia

Program oparty jest na autorskiej metodologii, bazujący na „real-life case studies” oraz statystykach. Podczas zjazdów studenci poznają wiele praktycznych narzędzi i modeli oraz wady i zalety testów służących do diagnozy sytuacji klienta.

 

6. Różnorodna formuła zajęć

11 zjazdów to połączenie wykładów, ćwiczeń oraz pracy własnej i w grupach. Warsztatowa formuła angażuje studentów do dzielenia się własną perspektywą i doświadczeniem, a także zmusza do konstruktywnych dyskusji.

 

Jeśli chcesz kompleksowo podejść do wiedzy z zakresu Doradztwa Kariery, sprawdź program i dołącz do grupy studentów. Zapoznaj się z programem studiów tutaj.