Doradca Kariery: zawód przyszłości

Doradca Kariery: zawód przyszłości

Doradztwo kariery jest w dzisiejszych czasach często niedoceniane, a waga roli konsultanta kariery umniejszana. Często można zauważyć panujące wśród ludzi przeświadczenie o tym, że zawód doradcy to nie jest „prawdziwa” kariera, a jedynie hobby lub dodatkowe zajęcie. Dodatkowo ludzie często widzą doradców jako osoby, które pomagają tylko w wyborze studiów czy pierwszej pracy, pomijając fakt, że ich rola jest znacznie szersza i obejmuje wsparcie kariery zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz organizacji.

W dobie dynamicznie zmieniającego się rynku pracy i coraz większej liczby dostępnych opcji ścieżek zawodowych, wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych doradców kariery. Wybierając tę ścieżkę, masz pewność, że Twoje umiejętności będą nie tylko potrzebne, ale również pożądane zarówno przez organizacje, jak i klientów indywidualnych, ze względu na zmieniające się trendy na rynku. Jednymi z najważniejszych aspektów są tzw. „upskilling” i „reskilling” – stanowią one szansę dla przedstawicieli doradztwa kariery działających na rynku. Rynek potrzebuje ekspertów, którzy będą w stanie skutecznie sposób projektować nowe ścieżki kariery i odpowiednio dopasowywać profile pracowników. Warto także pamiętać o tym, że zawód doradcy kariery dopiero rozwija się w kontekście potrzeb organizacji, co sprawia, że zapotrzebowanie na ekspertów w tej dziedzinie stale wzrasta.

Dzięki pracy w obszarze doradztwa zawodowego możesz realnie wpłynąć na przyszłość ludzi, pomagając im uniknąć błędów i osiągnąć sukces, co nieraz przynosi również ogromną satysfakcję osobistą. Wiedza, że przyczyniasz się do lepszego jutra innych ludzi sprawia, że widzisz efekt swoich działań i ciężkiej pracy. Dodatkowo, warto pamiętać o tym, że doradztwo zawodowe to nie tylko pomoc innym w osiągnięciu ich celów zawodowych, ale również okazja do rozwijania własnych umiejętności interpersonalnych.

Studiowanie doradztwa zawodowego to inwestycja w siebie i w przyszłość innych. To dziedzina, która nie tylko ma duże znaczenie, ale również może przynieść wiele korzyści osobistych i zawodowych. Zachęcamy do zapoznania się z programem naszych studiów podyplomowych oraz do zapisów na poszczególne moduły, na które można zapisać się osobno: Career Advisory w organizacji, CV & LinkedIn, Poruszanie się po rynku pracy